Kodėl man patinka senovė.

Įrašiukas šiaip, visiškai šiaip, nes noriu.

Senos dainos, senoviška apranga, seni peiliai, lovos, laikrodžiai, rėmeliai, seni papuošalai, seni batai, senos nuotraukos, senas menas ir t.t..

Ištikrųjų, pas mane net kompiuteris senas, o ką veikia dar.

Faktas, kad nereikia gyventi neprogresuojant, ir džiaugtis tuo ką turim. Apskritai absurdiškesnio posakio dar neišgirdau, už ‘džiaukis, kad iš viso kažką turi, kiti ir to neturi’. Nesamonė, niekada aš nesidžiaugsiu, kiek tik galėsiu išpešt, tiek iš pešiu iš aplinkos. Jei vadovautumėmės tuo posakiu, iki šiol džiaugtumėmės, kaip puiku mums urve šakneles graužti.

Apie senąsias vertybes, klausimas kažkiek tai skiriasi.

Tarkim kažkada čia buvau (senokai) tame dalyke ‘ŠMC’ na tipo šiuolaikinio meno centras. Ką aš ten pamačiau? Už save didesnį penį (nu pagalvojus, gal ir nieko). Menu mat jie tai vadina. Arba priteplioja visiškai beprasmį kelių spalvų darbą, ir sako tu tūpas žmogus, ne menininkas, nesupranti nieko. Ko aš nesuprantu? Man tai prilygsta meno ieškojimui mano pilkame megstinuke. Prasmę reikia sukurti, o ne bandyti ją išradinėti tuščioje vietoje. Vat todėl man ir patinka senesni dailininkai, tarkim kad ir romantizmo. Kažkodėl tada atrodo visi suprato, jog reikia ištikrųjų sukurti, o dabar labai sunku surasti kažką, nes mat ‘priimtina viskas’, galiu nors ir savo subinės atspaudą pardavinėti, šikimo menu vadinti.

Seni papuošalai man patinka dėl mano skonio, varis, lazuritas- labai gražu. Tie svarovskiai balažin ar gražūs.

Kas dėl dainų, muzikos.. Yra krūvos naujienų puslapių, o man taip gaila, kad visi pamiršta senas dainas, kiek jų nuostabių yra. Nežinau kodėl, bet didesnę simpatiją pajaučiu labai retam naujam kūriniui. Man atrodo reikia žiūrėji ir į naujoves, bet nepamiršti ir nuostabių senovių.

Kartais atrodo, kad šitas mūsų modernizmo amžius tiek primodernėjęs, kad gunasi valgai arbūzą, įdarytą obuoliais su druska ir aplietą šokoladu. Aplinkui pasibarsto kokoso drožlių, džiūvesėlių bei varlių kojelių. Kur dingo arbūzas? Su sėklom jis, neprinokęs, bet taip norėčiau.

Komentarų: 1 152

 1. PinkCity Said,

  sausio 30, 2009 @ 9:01 am

  O man tai labai patinka gyventi šiais laikais, nes gali mėgautis tiek senovinėmis vertybėmis (tiek materialiomis, tiek ne), nes išliko geriausios, tiek moderniais malonumais. Kartais žiauriai reikia prisilietimo prie autentiškos senovės, o kartais užtenka užsidėti ausines su elektroniškiausiais garsais ir vaikščioti po naujamiestį gėrintis mirgančiais dangoraižiais. Ne?

 2. varpininkas Said,

  sausio 30, 2009 @ 10:35 am

  Vis generuoju idėją įsukti istorijos populiarinimo blogą. Be jokios griežtos krypties, be griežtos tematikos, tiesiog tokį lengvą puslapiuką, į kurį užsukęs skaitytojas nepasijaustų asilu, nesuprantančiu apie ką eina kalba. Na tokį, kuriame lankytojas gautų truputuką žinių viena ar kita tema, ir, jei užsikabins, vėliau jau pats galėtų domėtis tuo klausimu. Bet vis suku galvą, ar tai bus kam nors idomu. Kaip suprantu, tamsta Rest, užsuktum paskaitinėt :)

 3. Profilio nuotrauka (rest) rest Said,

  sausio 30, 2009 @ 10:26 pm

  Skaitysiu varpininkiau, skaitysiu, jei tik informuota būsiu :)

  @PinkCity
  Labai smarkios neapykantos naujovėms neišreiškiau, jei tiksliau, išreiškiau didesnį susižavėjimą kažkiek senesnėms vertybėms.
  Tai atsispindi manyje iš visų pusių. Net muzikos į tinklaraštį naujos nededu, man daina nauja, kad ir 50 metų senumo gali būt, bet aš ją tik dabar atradau.
  Ir nebenoriu kartotis, viską galima išskaityti eilutėse, viskas parašyta, tik reikia ne kaip anekdotą permėtinėti akimis :)
  Beje, dangoraižiams apskritai sugriūvimo baimę turiu :O

 4. minde Said,

  spalio 8, 2011 @ 8:12 pm

  jei tau senove patinka nekalbet apie konpus arba rysio priemones

RSS feed for comments on this post

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos